• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Boże Ciało 2013

8Po raz pierwszy Gminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie czynnie włączyła się w uświetnienie procesji Bożego Ciała. Tradycją wiązowską jest przygotowywanie ołtarzy przez różne grupy społeczne i zawodowe. W tym roku to pracownicy biblioteki zajęli się urządzeniem jednego z czterech stołów ofiarnych. Ołtarz swoja symboliką nawiązywał do konwencji biblioteki , czyniąc słowo Pańskie i to zapisane w książkach, największa wartością ludzkiego życia.

Sugerował o tym cytat zapożyczony z Ewangelii św. Mateusz „Nie samym chlebem żyje człowiek lecz każdym słowem..." oraz regał biblioteczny wypełniony książkami. Centralną część ekspozycji stanowił wizerunek pochylającego się nad książką Jana Pawła II. Postać wyłaniająca się z ciemności przypominała, że znajduje się już po drugiej stronie, ale zasady moralne jakie głosił są nadal żywe. Portret papieża był dziełem pani artysty plastyk, instruktorki sekcji plastycznej działającej przy bibliotece - Doroty Jarosz-Franczak. Boki ołtarza zdobiły tradycyjne brzózki oraz kompozycje kwiatowe w kształcie hostii. Ołtarz wykonano w innej estetyce niż do tej pory, był prosty i oszczędny w formie, ale za to bardzo wymowny w treść.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

0947975
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
597
704
1301
942764
9736
17373
947975
Your IP: 54.198.55.167
Server Time: 2018-10-15 15:52:50

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook