• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Światowy Dzień Środowiska 2013

18Z okazji światowego dnia środowiska wiązowska biblioteka po raz kolejny przeprowadziła akcję zachęcającą dzieci do ochrony przyrody. Edukację ekologiczna najlepiej rozpocząć od najmłodszych lat, dlatego 5 czerwca biblioteka wybrała się do Przedszkola Miejskiego w Wiązowie, aby tam z grupą pięco- i sześciolatków pobawić się w ekologiczne zabawy.


Na początek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" pani dyrektor GBP Barbara Ewa Wyka przeczytała dzieciom ekologiczną bajkę „W Krasnolandii – Zielonej Krainie" B. Stodolna. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci w trakcie pogadanki zastanawiały się jak można stworzyć taką ekologiczna krainę. Następnie przyszedł czas na zabawy ruchowe, maluchy w „slalomie ekologicznym" zbierały rozrzucone śmieci i segregowały do odpowiednich koszy. Jednak selekcja w praktyce nie okazała się tak oczywista jak w teorii, którą dzieci przed konkurencją zdały na szóstkę. Być może element rywalizacji i emocje z nią związane były przyczyną pomyłek. Jednak dzięki takim zajęciom w przyszłości segregacja będzie dla nich czynnością odruchową. Wiele radości sprawił dzieciom udział w dramie „Co czuje drzewo" . Przedszkolaki wchodziły w rolę drzewa i odpowiednio reagowały na sytuacje przyjemne i nieprzyjemne dla tego żywego organizmu. Oczywiście nie zabrakło czasu na ekspresję twórczą, dzieci narysowały „Swoją Zieloną Krasnolandię".
Na koniec spotkania dzieci złożyły ekologiczne przyrzeczenie , a w nagrodę otrzymały emblemat ekoludka.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

0984575
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
483
395
2905
977714
7494
17317
984575
Your IP: 35.175.182.106
Server Time: 2018-12-13 22:07:39

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook