• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dzień Przyjaciela 2013

11W czasach wirtualnych komunikacji zawieranie znajomości czy przyjaźni okazuje się bardzo łatwe. Czy są to jednak przyjaźnie trwałe i lepsze od tych w realu? Nad tym pytaniem zastanawiali się gimnazjaliści z kl.III d z Zespołu Szkół Publicznych z Wiązowa, którzy 11 czerwca z okazji dnia przyjaźni zostali zaproszeni do Gminnej Biblioteki Publicznej wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gorajczuk.


Na początku spotkania uczniowie w trakcie pokazu multimedialnego poznali mity i opinie na temat przyjaźni, aby w czasie dyskusji odnieść je do własnych doświadczeń. Następnie młodzież tworzyła sylwetki prawdziwych i pseudo przyjaciół zapisując na tablicy charakterystyczne cechy obu postaci. Okazuje się, że pewne wartości są niezmienne, a lojalność, szczerość, bezinteresowność i dyskrecja to najważniejsze przymioty przyjaciela. W dalszej części gimnazjaliści poszukiwali przykładów literackich przyjaciół, zapoznawali się również z cytatami o przyjaźni znanych myślicieli. W trakcie spotkania młodzież rozwiązywała ankietę, aby poznać jakie ma szanse na zostanie dobrym przyjacielem. Pomimo, że test był anonimowy, to nastroje po podliczeniu punktacji były dobre. Trzecioklasiści już za parę dni rozejdą się do różnych szkół, przez wiele lat tworzyli wspólną grupę, wiec jest to dobry moment na podsumowanie wspólnej znajomości. W trakcie zabawy integracyjnej mieli okazję sprawdzić jak dobrze się znają. Zgadywanka nie sprawiła im wiele trudności, uczniowie rzeczywiście wiedzą na swój temat prawie wszystko. Najwięcej emocji wywołało ostanie zadanie, w którym młodzież musiała napisać co podoba im się, albo za co lubią swojego kolegę, koleżankę. Opinie jakie otrzymali od swoich towarzysz szkolnych były bardzo miłe, niektórzy nie spodziewali się, że są tak dobrze postrzegani przez innych. Młodzież zadeklarowała, że koperty z karteczkami zostawią sobie na pamiątkę.
Przyjaźń to relacja między ludźmi, która sprawia, że czujemy się bezpieczniejsi i szczęśliwsi. Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu potrzebuje obecności drugiej osoby, aby móc się ze sobą spotkać, porozmawiać czy pobawić. Biblioteka wraz z Parafią Rzymskokatolicką w Wiązowie wychodząc naprzeciw potrzebą lokalnej społeczności organizuje dnia 22 czerwca w godz. 14.00 – 19.00 Piknik Rodzinny w ogrodzie Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie. W programie: widowisko taneczne i przedstawienie teatralne, podpisy młodych talentów, popisy uczniów ze szkoły muzycznej, konkursy sprawnościowe, balonowe show, zamek dmuchany i wiele innych. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1208639
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
368
462
2022
1203968
7144
21852
1208639
Your IP: 3.227.233.78
Server Time: 2019-10-17 16:20:01

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook