• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dzień Czerwonego Kapturka 2013

2Każdy kiedyś słyszał o tym, jak mała dziewczynka wybrała się sama do lasu, by odwiedzić chorą babcię, jak spotkała wilka i co się stało dalej. Choć wydawałoby się, że jest to temat stary i nieaktualny, to wciąż opowiadamy tę historię dzieciom, i tak już przez ponad sto lat bajka ta zdobywa wyobraźnie kolejnych pokoleń.


Z okazji Dnia Czerwonego Kapturka biblioteka zaproponowała dzieciom grę terenową, w której uczestnicy musieli pokonać polny szlak z zadaniami, aby szczęśliwie dotrzeć do domku chorej babci. Dzieci miały okazje znaleźć się w samym centrum Kapturkowych zmagań i przeżyć na własnej skórze trudności , których doznała mała bezbronna dziewczynka. Najpierw musiały przeprawić się przez most, później rozwiązać krzyżówkę, odnaleźć drzewo balonowe z pytaniami, pokonać tunel czasu i rozszyfrować kilka łamigłówek. Na trasie pojawił się również wilk, który podczas zabawy „Kapturki, Kapturki do domu" zbierał swoje żniwo. Po każdym poprawnym wykonaniu zadania, dzieci otrzymywały instrukcje doprowadzające ich do kolejnych zagadek. Zadania nie były zbyt łatwe ale w grupie czterdziestoosobowej siła, pomimo upału i około kilometrowej trasy dzieci szczęśliwie dotarły na miejsce. A tam w domku pod kasztanem czekała na nich babcia z soczkiem i łakociami. W rolę staruszki wcieliła się pani dyrektor biblioteki Barbara Ewa Wyka, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" przypomniała klasyczną wersję „Czerwonego Kapturka" według Charlesa Perrault'a.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

0914401
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
304
945
1249
909018
14080
20265
914401
Your IP: 54.198.96.198
Server Time: 2018-08-20 09:33:44

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook