• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dinopark 2013

2Dinozaury, fascynujące zwierzęta sprzed milionów lat pozostają dla nas wielką tajemnicą, a zwłaszcza ich zagadkowe zniknięcie. Dzieci biorące udział w wycieczce do Szklarskiej Poręby do Dinoparku, organizowanej przez bibliotekę, miały okazję 9 lipca podążać śladami tych prehistorycznych zwierząt.


Trasę turystyczną rozpoczęła ścieżka edukacyjna, wzdłuż której rozmieszczone były rekonstrukcje kilkudziesięciu dinozaurów naturalnej wielkości, zaczynając od tych najmniejszych z okresu wczesnego triasu, po te najokazalsze z czasów kredy. Prehistoryczne gady rozlokowane zostały wśród skał i wzgórz na terenie olbrzymiego lasu i wyglądały jak żywe – jedne spokojnie obrywające liście z najwyższych gałęzi w lesie, inne szykujące się do skoku po zdobycz. Prawdziwe emocje czekały jednak na uczestników w kinie 6D, tam dzieci znalazły się w samym centrum świata dinozaurów i poczuły wszystkimi zmysłami sceny rozgrywające się na ekranie. Oprócz zwiedzania dzieci miały również czas na zabawę. Na dzieci czekały atrakcje tj. dwupoziomowy plac zabaw, olbrzymie piaskownice, w których można było odkopać szczątki dinozaurów, kolejka Flinstonów, park linowy „Małpi Gaj", plac dmuchanych zamków, strzelnica i wioska indiańska.
Wycieczka przyniosła uczestnikom wiele korzyści, oprócz rozrywki, dostarczyła dzieciom ciekawych wiadomości o życiu dinozaurów. Pomimo wakacyjnego nastroju dzieci chętnie uczestniczyły w nietypowej lekcji historii.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1173266
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
514
601
7079
1162727
16249
18312
1173266
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-24 11:47:12

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook