• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Kraje Skandynawskie 2013

15Kolejny raz dzieci z biblioteką wyruszyły w wirtualną podróż po Europie. Tym razem naszym punktem docelowym stała się Skandynawia. Kraje północne w ciągu ostatnich lat stały się bardzo popularne wśród rodaków, którzy chętnie wyruszają tam w celach zarobkowych. Wart więc poznać kulturę, zwyczaje, literaturę oraz kuchnię Norwegów, Szwedów czy Duńczyków.


Przewodnikiem po krajach wikingów była pani Renata Idczak, mieszkanka Oslo, która wraz ze swoim sześcioletnim synem Mikołajem oprowadziła uczestników po osobliwościach krajów. Dzieci najbardziej zainteresowane były zwyczajami szkolnymi, dlatego też opowieści krążyły wokół różnic między nauką w Norwegii , a w Polsce. Podstawowe informacje o krajach północnych przedstawione zostały w prezentacji multimedialnej, dzięki której dzieci poznały Skandynawię ze zdjęć. Języki państw północnych nie należą do najłatwiejszych, wymowa nawet najprostszych słów sprawiała wiele trudności, ale nie dla Mikołaja, który zaprezentował znajomość języka w rymowankach i piosenkach.
Literatura skandynawska ma duża moc przenikania do czytelników polskich. Przekładów na język ojczysty mamy wiele, zwłaszcza wśród piśmiennictwa dla dzieci. Sztandarowym przykładem jest książka „Pippi Pończoszanka" Astrid Lindgren , której pierwszy rozdział przeczytała pani Renata.
Na koniec jeszcze ulubione zajęcia plastyczne z flagami państw skandynawskich w roli głównej. Bo jak najlepiej poznać barwy państw, chyba tylko przez własnoręczne składanie, sklejanie i mocowanie na kijku. Teraz już można tylko pomachać flagami na pożegnanie, bo to już kres wędrówki z biblioteką. I tym razem powiedzenie „podróże kształcą" sprawdziło się, bo oprócz wielu wrażeń i emocji, dzieci otrzymały trochę informację.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

0914445
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
348
945
1293
909018
14124
20265
914445
Your IP: 54.198.96.198
Server Time: 2018-08-20 09:35:12

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook