• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dożynki Gminne 2013

1Dnia 15 września odbyły się Gminne Dożynki w Wiązowie. Obrzędy tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą Mszą św. w Kościele Parafialnym w Wiązowie, po której korowód dożynkowy przeszedł ulicami miasta na stadion „Świteź". Tam po powitaniu gości nastąpił najważniejszy moment Święta: gospodarz Gminy burmistrz Jerzy Krochmalny wraz ze starostami Panią Anną Wawrzoszek i Panem Emilem Tomasiem podzieli się z mieszkańcami chlebem.


Sołectwa przygotowały prezentacje swoich wsi, szykując na ten dzień specjały kulinarne wg rodzinnych, lokalnych receptur. Każdego roku, tak i tym razem oczy gości cieszyły bogactwem form wypieki piekarzy z gminy Wiązów, a na scenie swoje programy zaprezentowały dzieci i młodzież z Przedszkola Miejskiego „Bajkowy ogród", ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie, Jaworowie, Wawrzyszowie oraz ze Szkoły Muzycznej w Witowicach. Sceną zawładnęli również amatorzy: nieformalna grupa założona w czasie wakacji i ćwicząca pod okiem Martyny Ewiak, która dała wspaniały pokaz tańca nowoczesnego, natomiast umiejętności gry na gitarze zaprezentował Krzysztof Godek. Na deskach przed sceną zaprezentowały się tanecznie nastolatki ze strzelińskiego „Stowarzyszenia Miłośników Tańca". Dla pasjonatów strategicznych gier planszowych rozegrano symultanę szachową, w której głównym rozgrywającym był sędzia szachowy Pan Czesław Szmigielski.
Jak zwykle na podobnych imprezach nie mogło zabraknąć stoisk z jadłem i piciem. Najmłodsi mogli zaopatrzyć się w balonowe zwierzaczki, które wyczarowywała Pani Halina Mielnik, wyszaleć się na darmowej dmuchanej zjeżdżalni, przejechać się bryczką lub konno.
Tłumy kibiców zgromadził na trybunach mecz piłki nożnej Świteź Wiązów –Logan Witowice, który zakończył się wynikiem 6:1dla gospodarzy.
W trakcie święta plonów każdy uczestnik imprezy mógł być jurorem w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. W tym celu należało pobrać kupon w punkcie informacyjnym na darmową kiełbaskę lub kaszankę, którą grillowali urzędnicy gminy Wiązów, dyrektorzy i kierownicy instytucji samorządowych i napisać właściwy numer wieńca.
Konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy"
I miejsce - Łojowice
II miejsce - Zborowice
III miejsce – Stary Wiązów
Pozostałe wsie, które przygotowały wieńce: Bryłów, Częstocice, Gułów, Jaworów, Jędrzychowice, Kalinowa, Kłosów, Kurów, Witowice, Wyszonowice.
Po raz pierwszy zorganizowaliśmy festiwal zupy. Do konkursu mogły zgłosić się osoby indywidualnie, niezrzeszone grupy, koła gospodyń wiejskich oraz przedstawiciele rad sołeckich. W skład komisji oceniającej weszły Panie: Helena Kapka – właścicielka restauracji Sezam w Strzelinie, Anna Wawrzoszek – starościna dożynek, Agata Laszczyńska – właścicielka baru „Fantazja w Strzelinie.
Konkursu „I Wiązowskiego Festiwalu l Zupy"
I miejsce –Jaworów
II miejsce -Gułów
III miejsce – Stary Wiązów
Pozostałe wsie, które przygotowały zupy: Częstocice, Jutrzyna, Kalinowa, Księżyce, Łojowice, Witowice, Wyszonowice, Zborowice, Radni. Prezentacje sołectw przygotowały następujące miejscowości: Częstocice, Gułów, Jaworów, KGW z Jutrzyny, Księżyce, KGW Łojowice, Stowarzyszenie Wyszonowice „Wspólna Sprawa".
Każde sołectwo, które zaprezentowało się podczas tegorocznego Święta Plonów otrzymało również nagrodę pieniężną.
Podziękowania
Podziękowania od burmistrza otrzymali Jarosław Romańczukiewicz i Krzysztof Woroniecki za organizację i prowadzenie amatorskiej ligi piłki nożnej.
Wyróżnienie otrzymali harcerz RP za promowanie pozytywnych wartości wśród dzieci i młodzieży: druh Zygmunt Kondradzki oraz Emilia Godlewska, Kinga Malatyńska, Patrycja Malatyńska, Wojciech Godlewski oraz opiekun Krzysztof Paszkiewicz.
Podziękowania otrzymali również rolnicy, którzy udostępnili maszyny rolnicze, wśród nich: Jacek Otocki, Eugeniusz Kowalewski, Maciej Grzęda, Marcin Grzęda, Emil Tomaś oraz RPPH Łojowice oraz Agro As z Grodkowa.
Starszą publiczność zabawiały zespoły lokalne. Duży aplauz zdobył występ młodzieżowego zespołu „RassGram" z Kowalowa, który wyartykułował oryginalne teksty w rytmie hip-hopowym .W popowym nurcie przygrywał rodzinny zespół „Impress" z Kucharzowic i grupa „Vadis" z Częstocic. W stylistyce ludowej przy akompaniamencie instrumentalnym zaprezentował się zespół „Korpowski Band". Na dożynkowej scenie zderzyły się różne style muzyki prezentowane przez lokalne zespoły.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1208824
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
553
462
2207
1203968
7329
21852
1208824
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 19:06:38

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook