• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Sprzątanie Świata 2013

8Z okazji międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata" wiązowska biblioteka po raz kolejny przeprowadziła akcję zachęcającą dzieci do dbania o własne środowisko.
Edukację ekologiczną najlepiej zacząć od najmłodszych, dlatego też na warsztaty zaproszono dzieci z kl. I b ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie z wychowawczynią Katarzyną Wierzbicką.

Spotkanie podzielone było na dwie części. Pierwsza rozpoczęła się akcją „Cała Polska czyta dzieciom", w której to dzieci wysłuchały bajki ekologicznej „Eko Świrek" Katarzyny Terechowicz w wykonaniu pani Magdalena Olszówka - podinspektor ds. ochrony przyrody i ewidencji środowiska. Następnie odbyła się pogadanka na temat przetwarzania i segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się co to jest recykling, co robić ze zużytymi bateriami i do których pojemników wrzucać szkło, papier czy plastik. Po krótkiej dyskusji uczniowie poprzez quizy i konkursy uczyli się prawidłowej postawy wobec otaczającego ich środowiska. W drugiej części pierwszoklasiści wyruszyli ulicami miasta, aby tam pozbierać śmieci, których na szczęście nie było zbyt wiele.
Problemem dzisiejszego świata nie są już papierki rzucone na trawnik, ale prawdziwą katastrofą są tysiące kilogramów śmieci codziennie produkowanych w naszych domach. Dlatego tak ważne jest aby pokazywać młodym ludziom jak postępować z własnymi odpadami, aby uchronić się od góry śmieci, która zasypuje świat.

Więcej zdjęc tutaj.

Licznik

1208728
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
457
462
2111
1203968
7233
21852
1208728
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 17:41:38

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook