• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dzień pieczonego ziemniaka 2013

11Ziemniak nie jest może najbardziej ekstrawaganckim warzywem. Jednak w naszym kraju wciąż jest najpopularniejszym dodatkiem do dań głównych. Ze względu jednak na ciekawą historię i duże znaczenie ziemniaka, co roku obchodzimy jego święto.


Tradycyjnie już wiązowska biblioteka zorganizowała dzień pieczonego ziemniaka, tym razem dla klasy III b ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie. Imprezę rozpoczęła akcja „Cała Polska czyta dzieciom". Do której tym razem przyłączył się ks. wikary Kamil Kasztelan, wcielając się w rolę lektora. Dzieci wysłuchały opowiadania nawiązującego do ziemniaka „O królewnie Kartoflance i kucharzu Czarodzieju" z książki „Opowiadania z morałem" Doroty Zawadzkiej. Jak dowiedziały się dzieci, ziemniaki można przyrządzać na wiele sposobów, jednak najlepiej smakują w najprostszej formie, pieczone w mundurkach, dlatego też głównym punktem programy było ognisko. W oczekiwaniu jednak na ciepłą przekąskę, dzieci próbowały swoich sił w zawodach sportowych, w których najważniejszym rekwizytem były oczywiście ziemniaki. Był więc slalom ziemniakowy, zbieranie ziemniaków do worków oraz łowienie jabłuszek na wędkę. Później, aby uciszyć nieco emocje, uczniowie zajęli się twórczością artystyczną. I tak z darów jesieni: kasztanów, żołędzi, jabłek i oczywiście ziemniaków, powstał różne dziwne małe i duże zwierzaki - cudaki.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1208771
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
500
462
2154
1203968
7276
21852
1208771
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:11:48

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook