• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dzień Postaci z Bajek 2013

22Bohater przedłuża życie książce. Często po latach zapominamy jaki był tytuł książki, kto ją napisał, w pamięci pozostaje jedynie bohater i jego przygody.
W listopadzie przypada dzień poświęcony postacią bajkowym. Z tej okazji wiązowska biblioteka wybrała się do Szkoły Podstawowej w Jaworowie do dzieci z kl. IV.

Przy okazji tego święta zrealizowano również comiesięczną akcję „Cała Polska czyta dzieciom", na której pani Anna Pater - sołtys Starego Wiązowa, przeczytała dzieciom fragment książki Megan McDonald „Hania Humorek". W dalszej części uczniowie wzięli udział w „żywej grze", w tym celu zostali podzieleni na dwie drużyny, aby grupowo rozwiązywać różne zadania. Rywalizacja była zacięta, dzieci musiały odgadnąć z jakiej bajki pochodzą prezentowane postacie czy z jaką bajką kojarzą im się wylosowane rekwizyty. Dzieci mogły również wykazać się zręcznością łowiąc rybki z zagadkami.
Dla czwartoklasistów, którzy powoli wychodzą z krainy baśni, a wkraczają w świat powieści przygodowej i obyczajowej, była to wspaniała okazja do posumowania pierwszego etapu czytelniczego. Mają jeszcze czas, aby nadrobić zaległości i przeczytać bajeczki, które przeoczyli na drodze literackiego dojrzewania. Aby z bogatym bagażem wiedzy mogły sprawniej przemierzać nieznane zakątki świata książki.

Więcej zdjęc tutaj.

Licznik

1116318
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
248
765
5269
1106444
18751
19416
1116318
Your IP: 54.234.227.202
Server Time: 2019-05-26 05:30:27

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook