• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Tradycje bożonarodzeniowe 2013

3Boże Narodzenie jest to święto rodzinne, spędzane w gronie najbliższych ludzi. Tradycjami sięga dawnych czasów, zachowały się nawet ślady obrzędów z czasów słowiańskich.

Z obrzędami bożonarodzeniowymi miały okazje zapoznać się zaproszeni uczniowie z klasy V b z Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie wraz z wychowawczynią Teresa Kordą. Na początek w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" wikary wiązowskiej parafii Przemysław Pastucha przeczytał fragment Ewangelii św. Łukasza „ O narodzeniu Jezusa".

Tym bardziej, że czytanie Pisma Świętego to jeden z najważniejszych elementów w tradycji polskiej wigilii. Następnie zaproszony gość, który przez wiele lat mieszkał w Holandii, podzielił się refleksjami na temat obchodów Bożego Narodzenia w krajach zachodnioeuropejskich ubolewając, że święta ulegają coraz głębszej komercjalizacji, a ich duchowy wymiar zatraca się w atmosferze kreowanej przez handlowców już od listopada. W drugiej części spotkania dzieci obejrzały prezentacje multimedialną na temat polskich tradycji świątecznych, aby później w części konkursowej móc zabłysnąć wiedzą. Podzielone na trzy grupy dzieci rozszyfrowywały zagadki, śpiewały kolędy i stroiły choinkę poprawnymi odpowiedziami.
Wśród uczestników nie było przegranych, dzieci świetnie znają polskie tradycje świąteczne i wiele z nich kultywują w domach rodzinnych.

Więcej zdjęc tutaj.

Licznik

1208820
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
549
462
2203
1203968
7325
21852
1208820
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 19:04:15

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook