• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Teatr 2014

1Międzynarodowy Dzień Teatru -to święto uchwalone zostało w 1961 roku, na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Od tego czasu Dzień Teatru jest obchodzony rokrocznie przez ponad sto narodowych ośrodków na całym świecie.

Obchody mają na celu promocję i międzynarodową wymianę informacji na temat teatru, uświadomienia roli i wagi sztuki, artystycznej kreacji w życiu codziennym, w celu wzmocnienia przyjaźni i więzi międzyludzkich. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne. Dlatego wiązowska biblioteka chcąc uczcić ten dzień, zorganizowała spotkanie poświęcone znaczeniu i problemom teatru. Dzieciom z sekcji teatralnej i grupy tanecznej w krótkiej prezentacji przybliżono temat: „Kto jest kim w teatrze" aby później w formie pantomimy każdy przedstawił wylosowaną przez siebie postać m.in. charakteryzator, garderobiany, scenograf, sufler itp. Nasze spotkanie miało szczególny charakter. W myśl hasła tegorocznych obchodów, które brzmi „Dotknij Teatru", uczestnicy zaadoptowali do potrzeb sztuki teatralnej wiersz „Lokomotywa" Juliana Tuwima. Przy głośnym odczytywaniu utworu w trakcie poszczególnych scen aktorzy odważnie i z polotem wcielili się w role bohaterów, improwizując i przekładając własne pomysły na grę aktorską. Dyrektor biblioteki Barbara Ewa Wyka zaproponowała przedstawienie fragmentu wiersza „Idzie Grześ przez wieś" Juliana Tuwima w różnorodnych zadaniach aktorskich polegających na przedstawianiu tekstu jako dramatycznej wypowiedzi, śmiesznej, patetycznej, zadumanej, dziecięcej, raperskiej i tym podobnych, co okazało się świetną zabawą. Opiekun sekcji teatralnej pani Celina Stanisławska w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała fragment książki „Duchy w teatrze" Ewy Kawan-Jastrzębskiej, a młodzi aktorzy zaprezentowali wiersze „Teatr" Juliana Tuwima, „To teatr" Niny Andrycz, „Po co jest teatr" Joanny Kulmowej, „Kochany Panie" Stanisława Wyspiańskiego. Na scenie nie zabrakło występu grupy tanecznej , w której tle widoczny był teatr cieni. W bardzo miłej i radosnej atmosferze debiutujący aktorzy zakończyli obchody święta teatru.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1208774
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
503
462
2157
1203968
7279
21852
1208774
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:15:03

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook