• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dzień czekolady 2014

1Do czekolady nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Niektórzy wręcz nie potrafią się jej oprzeć. I nic dziwnego, ponieważ oprócz walorów smakowych jest także bardzo pożyteczna – poprawia nastrój i jest źródłem wielu cennych dla człowieka składników.
O tym miały okazję się przekonać dzieci z kl. IV ze Szkoły Podstawowej w Jaworowie, do których z okazji Święta Czekolady przybyły panie z biblioteki z Wiązowa.

Słodkie obchody rozpoczęły się od przeczytania przez Panią Aleksandrę Stadnik – nauczycielkę języka polskiego w Jaworowie, fragmentu książki „Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahlana, w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom".
Po wysłuchaniu opowieści, młodzież została podzielona na dwie grupy, aby rywalizować ze sobą w konkursie sprawdzającym zrozumienie i zapamiętanie przeczytanych treści. Później odbyła się prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie poznali „Słodką historię czekolady" sięgającej pierwszych cywilizacji Ameryki Środkowej. Młodzież dowiedziała się jak powstaje czekolada i jakie jest jej zastosowanie. Na podsumowanie uczniowie rozwiązywali test, który okazał się tylko formalnością, ponieważ dzieciaki mają niesamowitą łatwość zapamiętywania treści. Ciekawa konkurencją okazało się odgadywanie zasłoniętych słów wiersza „Zapach czekolady" Danuty Wawiłow.
Po czekoladowej literaturze i czekoladowych konkursach przyszedł czas na słodką niespodziankę - największą atrakcją tego dnia. Dzieci mogły rozkoszować się nadziewanymi czekoladkami.

Więcej zdjęć tutaj.

Licznik

1208754
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
483
462
2137
1203968
7259
21852
1208754
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:00:36

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook