• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Lekcja biblioteczna 2014

1W wiązowskiej bibliotece dzieci od najmłodszych lat nabywają umiejętności sprawnego poruszania się w książkowej przestrzeni. Tym razem na odkrywanie tajemnic bibliotekolandii, przybyły pięciolatki z grupy Skrzatów z Miejskiego Przedszkola w Wiązowie pod opieką wychowawczyni Anny Godek.

Większość z dzieci jest na co dzień użytkownikami biblioteki, ale nigdy nie miały okazji przyjrzeć się temu miejscu z bliska. W końcu nadarzyła się taka możliwość. Bibliotekarki oprowadziły dzieci i zaproponowały rozmowę na temat pomieszczeń, w których się znajdują. Uczniowie zapoznali się z zasadami obowiązującymi w bibliotece, poznali układ książek na półkach i dowiedzieli się czemu to służy. W dalszej części na dzieci czekał pociąg z zagadkami literackimi. Na wstępie jednak uczestnicy musieli wykupić bilet na przejażdżkę za jeden uśmiech, aby później móc wziąć udział w bajkowym quizie. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z odpowiedziami, świat bajek nie stanowi dla nich żadnej tajemnicy. Później przyszedł czas twórczość artystyczną, kolorując po kolei obrazki, maluchy stworzyły swoja książką.

Najlepszym miejscem do poznania świata książki jest bez wątpienia biblioteka. Oswajanie się z książkową strefą od najmłodszych lat jest bardzo korzystne. Dzieci mogą się przekonać, że biblioteka to obszar bardzo przyjazny.

Galeria.

Licznik

1208817
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
546
462
2200
1203968
7322
21852
1208817
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 19:01:50

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook