• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Pisarze anglojęzyczni 2014

1Wiązowska biblioteka podejmuje wiele działań na rzecz popularyzacji książki. Tym razem zachęcała do czytania w języku angielskim młodzież gimnazjalną. Czytanie w oryginale sprzyja nauce języka obcego, prowokuje do myślenia w tymże języku. Co nie pozostaje bez znaczenia dla uczniów z klasy językowej.

Dzięki czytaniu samoistnie zapamiętuje się całkiem sporo nowych wyrazów i zwrotów o czym przekonywała dyrektor LO ze Strzelina i zarazem nauczyciel języka angielskiego - Dorota Drózd-Skorupska. W trakcie spotkania pani Dorota proponowała „Romea i Julię" w intrygującej odsłonie oraz wampiry w upiornej pozie przy dźwiękach demonicznej muzyki, oczywiście zajęcia odbywały się w języku angielskim. W dalszej części młodzież rywalizowała w konkursach ze znajomości języka obcego, tłumacząc tytuły na język polski, wpisując bohaterów i autorów popularnych książek. Uczniowie poprzez prezentacje poznali epizody z życia kilku kultowych pisarzy anglojęzycznych oraz dowiedzieli się w jakich okresach i dlaczego zakazywano niektórych książek.
Dopóki nie zacznie się czytać książek w oryginale, nie zdajemy sobie sprawy z tego ile tracimy. Tłumacz jest już tylko pośrednikiem, który opracowuje pierwowzór, przekład nie w wystarczającym stopniu oddaje klimat oryginału, a jeszcze wewnętrzna rozmowa na kartach książki z samym autorem, to naprawdę niezapomniana przeżycie.

Galeria

Licznik

1208806
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
535
462
2189
1203968
7311
21852
1208806
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:41:20

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook