• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Questing 2014

1W ramach wakacji w wiązowskiej bibliotece realizowane są zajęcia w różnych konwencjach. Czwartki zarezerwowane są na aktywność fizyczną, dlatego też 3 lipca zorganizowany został questing „Śladami Biskupa w Wiązowie", zabawa terenowa polegająca na podążaniu do wyznaczonego celu nieoznakowaną ścieżką.


Do dyspozycji uczestników pozostawała tylko wierszowana zgadywanka ilustrująca mapę trasy. Szlak edukacyjny rozpoczął się pod ratusze, a skończył pod kościołem, zadania wykonywane po drodze doprowadziły do rozwiązania finałowego hasła i nagrody w postaci pieczęci ukrytej w skrzyni. Rozwiązaniem było imię biskupa Tomasza, który w 1252 roku założył za zezwoleniem księcia Śląska Henryka III, miasto Wiązów. Postać biskupa wrocławskiego, który przyczynił się do rozwoju miejscowości, przybliżył dzieciom ksiądz wikary Kamil Kasztelan.
Questing to nieszablonowy sposób na uczestnictwo w fascynującej przygodzie jak również okazja do poznania dziedzictwa kulturowego regionu. Grę terenową stworzyły panie uczestniczące w kursie Questingu organizowanym przez LGD Strzelin. Tak więc aktywne zaangażowanie we wspólne działanie różnych grup wiekowych stwarza możliwość tworzenia lokalnej wspólnoty. W czasach, kiedy duży nacisk kładzie się na regionalizm, działania odkrywające potencjał własnego miejsca i działania na rzecz rozwoju lokalnego środowiska jest bardzo cenne.

Galeria

Licznik

1208752
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
481
462
2135
1203968
7257
21852
1208752
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 17:59:03

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook