• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Noc bajek 2014

1Wiązowska biblioteka już po raz kolejny zorganizowała noc bajek. Tym razem motywem przewodnim imprezy byli Cyganie. Romowie przyciągają uwagę i intrygują odmiennością, dlatego też zderzenie z ich zwyczajami pozwala na przybliżenie kultury romskiej. Spotkanie miało miejsce z 13 na 14 sierpnia i cieszyło się ogromną popularnością ponieważ z bibliotecznym taborem wyruszyło 30 uczestników.


Przygodę rozpoczęła fabularyzowana zabawa przy ognisku. Dzieci w cygańskich strojach musiały rozwiązać wiele zadań, aby w ostateczności przygotować cygańską miksturę. Taniec przy ognisku do taktu piosenki „Ore, ore" oraz losowanie cygańskich imion wywołało wiele emocji. Uczestnicy bardzo mocno weszli w klimat taborowego życia. Po tajemniczej wyprawie uczestnicy udali się na kolację, aby tam samodzielnie skomponować sobie fascynujące kanapki. Apetyt uczestnikom dopisywał, tym bardziej, że czekało na nich jeszcze wiele fantastycznych zajęć. W czasie cygańskiej nocy nie mogło zabraknąć czytania bajek. I tu również realizując akcję „Cała Polska czyta dzieciom" dyrektor biblioteki Barbara Ewa Wyka przeczytała cygańską bajkę Jerzego Ficowskiego „O Cyganie i czerwonym wężu". Stały elementem tego typu imprezy jest pokaz mody, dlatego i tym razem dziewczęta i chłopcy zaprezentowali się na scenie. Moda cygańska charakteryzuje się różnorodnością kolorów i kształtów. Dlatego też na wybiegu dominowały barwne spódnice, chusty i mnóstwo biżuterii.
Jak na noc bajek przystało, nie zabrakło również „bajki z prądem". Po obejrzanej wieczorynce dzieci wcale nie myślały o spaniu pod wpływem wrażeń nie miały ochoty na sen i noc bajek trwała do świtu. Ciemność sprzyja wróżbom, dzieci chętnie przepowiadały sobie przyszłość wróżąc z ręki, z kart i magicznej kuli. Dopiero świtem sen zmorzył dzieci. I po bardzo krótkim śnie cygańska biesiada zakończyła się wspólnym śniadaniem, po którym dzieci w radosnej atmosferze opuściły bibliotekę.

Galeria

Licznik

1208776
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
505
462
2159
1203968
7281
21852
1208776
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:15:40

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook