• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dotacja na książki dla wiązowskiej biblioteki

Biblioteka NarodowaGminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie pozyskała dotację w wysokości 2 288,46 zł na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego założeniem jest wypracowanie partnerstwa i modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia poziomu i zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


Narodowy ProgramW wyniku realizacji projektu do wiązowskiej biblioteki zostaną zakupione lektury szkolne oraz literatura dziecięca i młodzieżowa. Biblioteka podpisała porozumienia o współpracy ze Szkołą Podstawową w Jaworowie i Wawrzyszowie oraz z Zespołem Szkół Publicznych w Wiązowie. W jego wyniku do końca listopada tego roku zrealizowane zostaną wspólne działania edukacyjne.
Pierwsze spotkania z książką odbyły się w szkole w Wawrzyszowie. Tam zrealizowano z klasą pierwszą zajęcia z serią wydawniczą „Basia" oraz z klasą czwartą konkurs ze znajomości baśni Andersena, Perraulta i braci Grimm. Koleje zajęcia przeprowadzone będą wokół lektur dla klas szkoły podstawowej. Dla gimnazjalistów uruchomione będą działania wokół książki grozy tj. fantasy, science fiction oraz warsztaty poruszające zagadnienia przyjaźni opisywanej w książkach dla młodych. Organizowane będą konkursy literackie, gry terenowe, mobilne czytanie i twórcze zabawy z książką.

Licznik

1208734
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
463
462
2117
1203968
7239
21852
1208734
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 17:46:02

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook