• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dotacja na książki dla wiązowskiej biblioteki

Biblioteka NarodowaGminna Biblioteka Publiczna w Wiązowie pozyskała dotację w wysokości 2 288,46 zł na zakup nowości wydawniczych ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego założeniem jest wypracowanie partnerstwa i modelu współpracy bibliotek publicznych i szkolnych w celu zwiększenia poziomu i zasięgu czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.


Narodowy ProgramW wyniku realizacji projektu do wiązowskiej biblioteki zostaną zakupione lektury szkolne oraz literatura dziecięca i młodzieżowa. Biblioteka podpisała porozumienia o współpracy ze Szkołą Podstawową w Jaworowie i Wawrzyszowie oraz z Zespołem Szkół Publicznych w Wiązowie. W jego wyniku do końca listopada tego roku zrealizowane zostaną wspólne działania edukacyjne.
Pierwsze spotkania z książką odbyły się w szkole w Wawrzyszowie. Tam zrealizowano z klasą pierwszą zajęcia z serią wydawniczą „Basia" oraz z klasą czwartą konkurs ze znajomości baśni Andersena, Perraulta i braci Grimm. Koleje zajęcia przeprowadzone będą wokół lektur dla klas szkoły podstawowej. Dla gimnazjalistów uruchomione będą działania wokół książki grozy tj. fantasy, science fiction oraz warsztaty poruszające zagadnienia przyjaźni opisywanej w książkach dla młodych. Organizowane będą konkursy literackie, gry terenowe, mobilne czytanie i twórcze zabawy z książką.

Licznik

0791773
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
6
225
4330
783621
16139
19449
791773
Your IP: 54.144.73.205
Server Time: 2018-02-25 00:02:09

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook