• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Źródła informacji 2014

1Żyjemy w świecie informacyjnym, w którym kapitał intelektualny ma największą wartość. Ważne jest więc, aby potrafić swobodnie poruszać się w zalewie informacji oraz umieć selekcjonować wiedzę i odróżniać użyteczną od tej bezwartościowej.


Biblioteka bardzo dobrze wpisuje się w zarządzanie informacja, ze względu na swoja rolę i zasób jakim dysponuje. Dlatego też często organizowane są warsztaty ze znajomości źródeł informacji. Taką edukację najlepiej zacząć jak najwcześniej. Tym razem taką lekcję wiązowska biblioteka przeprowadziła w klasie trzeciej w Szkole Podstawowej w Jaworowie.
Uczniowie zapoznali się z drukowanymi informatorami tj. encyklopediami, słownikami i leksykonami. Dowiedzieli się jak je dzielimy, jakie treści zawierają i jak należy je przeszukiwać. Dzieci doskonale poruszają się w cyfrowy świecie, tradycyjny pozostaje wciąż jeszcze do odkrycia.

Galeria

Żyjemy w świecie informacyjnym, w którym kapitał intelektualny ma największą wartość. Ważne jest więc, aby potrafić swobodnie poruszać się w zalewie informacji oraz umieć selekcjonować  wiedzę       i odróżniać użyteczną  od  tej bezwartościowej.

Biblioteka bardzo dobrze wpisuje się w zarządzanie informacja, ze względu na swoja rolę i zasób jakim dysponuje. Dlatego też często organizowane są warsztaty ze znajomości  źródeł informacji. Taką edukację najlepiej zacząć jak najwcześniej. Tym razem  taką lekcję wiązowska biblioteka przeprowadziła w klasie trzeciej w Szkole Podstawowej w Jaworowie.

Uczniowie zapoznali się z drukowanymi  informatorami tj. encyklopediami, słownikami i leksykonami. Dowiedzieli się jak je dzielimy, jakie treści zawierają i jak należy je przeszukiwać.  Dzieci doskonale poruszają się w cyfrowy świecie, tradycyjny pozostaje wciąż jeszcze do odkrycia.

Licznik

0914479
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
382
945
1327
909018
14158
20265
914479
Your IP: 54.198.96.198
Server Time: 2018-08-20 09:36:19

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook