• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Konkurs „W świecie lektur” 2014

1Czytanie lektur zazwyczaj kojarzy się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Uczniowie często z lenistwa nie chcą sięgać po książki. Warto jednak czytać utwory, które są ujęte w kanonie obowiązkowym, aby poznawać nie tylko piękno literatury ale również tradycję i kulturę powszechną.


Dlatego tak duże znaczenie ma kształtowanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów. Temu właśnie miał służyć konkurs ze znajomości lektur w klasach IV, V, VI w Szkole Podstawowej w Jaworowie. Turniej wiedzy odbył się w trzech wersjach dla poszczególnych klas z lektur wcześniej omawianych przez uczniów. Zadaniem dzieci było poprawne wypełnienie testu. Uczniowie poradzili sobie z pytaniami całkiem nieźle, ale tylko jedna osoba na 42. zdobyła maksymalną ilość punktów.
Uczniowie szkoły podstawowej znają lektury, co oznacza że sięgają po nie. Ważne jest, aby przez takie działania pokazywać rolę książki, aby w przyszłości, kiedy będą musieli się zmierzyć z literaturą bardziej wymagającą, nie odbierali sobie możliwości uczestniczenia w kulturze wysokiej.

Galeria

Licznik

1208760
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
489
462
2143
1203968
7265
21852
1208760
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:05:58

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook