• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

I Wiązowski Bieg Charytatywny 2014

1W niedzielę 26 października 2014 roku w godzinach popołudniowych odbył się I Wiązowski Bieg Charytatywny na rzecz Zakładu Opiekuńczo-Wychowawczego dla Dzieci im. Bł. Jana Pawła II w Jaszkotlu. Wsparcie otrzymała także mieszkanka Wiązowa – Wiktoria Dudek. Impreza odbyła się na terenie Zespołu szkół Publicznych w Wiązowie.

Dzięki pięknej pogodzie chętnych do wzięcia udziału w biegu nie zabrakło. Każdy biorący udział musiał wcześniej zarejestrować się i po dokonaniu opłaty – dzieci 10 zł , dorośli 15 zł – otrzymywał numer, z którym mógł wystartować. Dzieci biorący udział zostali podzieleni na kategorie wiekowe: przedszkolaki, klasy 1 – 3 i 4- 6 szkoły podstawowe, gimnazjaliści oraz młodzież ponadgimnazjalna , która wystartowała w biegu głównym na dystansie 2,7km. Dodatkową atrakcją – dla pań – był „bieg na szpilkach". Nasi najmłodsi „biegacze" jak i uczniowie podstawówek otrzymali medale. Rozdawane były także bułeczki drożdżowe, jabłuszka i napoje. Zwycięzcami w klasach 4- 6 zostali: 1-Kamil Szpytma, 2-Grzegorz Kuboń, 3- Filip Piecha oraz Mateusz Hernik. Biegi gimnazjalistów, dziewczęta: 1- Karolina Dłutowska, 2- Aleksandra Jęcek, 3 –Katarzyna Romańczukiewicz; chłopcy: 1- Jakub Szczepański, 2- Daniel Karpiński, 3 – Piotr Waliczek. W biegu głównym zwyciężył Łukasz Hrydczuk, drugi był Dariusz Wróbel a trzeci Bartłomiej Lejczak. Pogratulować należy także paniom, które przekroczyły linię mety mając na nogach szpilki i obcasiki – pierwsza była Ewa Bystrońska, za nią Julia Michalewska i Jadwiga Hrycak a następnie jako trzecia pani Iwona Uchrońska-Sioło. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy.
W trakcie trwania imprezy wśród wszystkich uczestników zostały także rozlosowane nagrody dodatkowe m.in. 3 podwójne zaproszenia na mecz WKS-u Śląsk Wrocław i rower górski.
Każdy kto przybył na niedzielną zabawę mógł dołączyć się do zbiórki pieniędzy poprzez zakup grillowanej kiełbaski, przejażdżki konnej, zabawy na dmuchanym zamku oraz skorzystaniu z malowania twarzy i rąk u dzieci. Sprzedawana także była wata cukrowa, która cieszyła się powodzeniem za równo wśród dzieci jak i dorosłych.
Tuz po godzinie 16. na scenie odbyło się oficjalnie wręczenie medali i pucharów dla najlepszych biegaczy. Następnie rozpoczęła się aukcja charytatywna, w której sprzedano koszulkę WKS-u Śląsk z autografem za 200zł, ceramicznego kota, wykonanego przez artystkę z Księżyc za 300zł i piłkę wrocławskiej drużyny z autografami członków zespołu za 600 zł.
Na zakończenie odbył się koncert Anny Wyszkoni – ambasadorki Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu. Przyciągnął on także sporą grupę młodszego pokolenia. Na zakończenie młoda wokalistka rozdawała autografy i następnie wszyscy udali się do domów.

Galeria

Licznik

1208724
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
453
462
2107
1203968
7229
21852
1208724
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 17:38:27

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook