• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Pieczony ziemniak 2014

1Ziemniak, kartofel – gatunek byliny należący do rodziny psiankowatych. Nazwa „ziemniak" odnosi się zarówno do całej rośliny, jak i do jej jadalnych, bogatych w skrobię bulw pędowych, z powodu których gatunek jest uprawiany na masową skalę. Ze względu jednak na ciekawą historię i duże znaczenie ziemniaka, co roku obchodzimy jego święto.


Tradycyjnie już wiązowska biblioteka zorganizowała dzień pieczonego ziemniaka, tym razem dla klasy Ic i IVa ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie. Niezmiernie cieszył fakt, iż dzień przywitał dzieci pięknym słoneczkiem, które ogrzewało wszystkich w trakcie późniejszych zabaw. Jak dowiedziały się dzieci, ziemniaki można przyrządzać na wiele sposobów, jednak najlepiej smakują w najprostszej formie, pieczone w mundurkach, dlatego też głównym punktem programy było ognisko, przy którym uczniowie klasy IV piekli kiełbaski. W oczekiwaniu jednak na ciepłą przekąskę, aby uciszyć nieco emocje, uczniowie zajęli się twórczością artystyczną. I tak z darów jesieni: kasztanów, żołędzi, jabłek i oczywiście ziemniaków, powstał różne dziwne małe i duże zwierzaki - cudaki. Później, dzieci próbowały swoich sił w zawodach sportowych, w których najważniejszym rekwizytem były oczywiście ziemniaki. Był więc slalom ziemniaczany, slalom w workach, zbieranie ziemniaków do worków oraz łowienie ziemniaczków na wędkę.

Galeria

Licznik

0968289
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
423
520
3510
961391
8525
21525
968289
Your IP: 54.221.75.68
Server Time: 2018-11-16 15:39:43

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook