• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Zaopiekuj się mną – lekcja biblioteczna 2014

1Każde dziecko uwielbia małe zwierzątka, a szczególnie te domowe, a więc pieski i kotki. Wychodząc naprzeciw gustom maluchów, Zielona Sowa wydała serię o przesympatycznych zwierzątkach.
Wiązowska biblioteka postanowiła przybliżyć dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie książki o czworonożnych przyjaciołach i w tym celu na lekcję biblioteczną został zaproszony Pan weterynarz -Wiesław Martyniak.

Trzecioklasiści mogli w tym dniu przyprowadzić swoich milusińskich, aby pochwalić się nimi wśród kolegów. To jednak nie koniec atrakcji, zaproszony gość przyniósł klatkę z kolorową papużką. Kontakt z żywymi zwierzętami sprawił uczniom wiele przyjemności, dzieci mogły się poprzytulać, pogłaskać i pobawić z pieskiem oraz poobserwować papużkę. Najcenniejsze było jednak to, że dzieci dowiedziały się od weterynarza w jaki sposób pielęgnować swoje zwierzęta i jak z nimi postępować, aby nie robić im krzywdy.
Dzieci kochają zwierzęta, dlatego też idealną lekturą, która bez wątpienia zainteresuje młodszych i starszych czytelników jest seria „Zaopiekuj się mną". Polecane książeczki opowiadają proste historie o zwierzętach i pokazują jak wielką rolę w ich życiu odgrywa człowiek. Uświadamiają jak ważna jest odpowiedzialność za czworonożnego przyjaciela, jak wiele możemy jemu dać i jak wiele on nam daje.

Galeria

Licznik

1208568
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
297
462
1951
1203968
7073
21852
1208568
Your IP: 3.227.233.78
Server Time: 2019-10-17 15:12:28

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook