• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Czekolada w literaturze 2014

1Dzieci uwielbiają czekoladę, dlatego też słodka literatura bardzo zainteresowała uczniów kl. IV i V ze Szkoły Podstawowej w Wawrzyszowie. Objazdowa biblioteka publiczna przygotowała tym razem dla uczniów zabawę z lekturą „Charlie i fabryka czekolady" Roalda Dahlana.
Słodka lekcja rozpoczęła się od przeczytania przez Panią Annę Marut – radną MiG Wiązów, fragmentu książki w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom".


Po wysłuchaniu opowieści, dzieci z dwóch klas rywalizowały ze sobą w konkursie sprawdzającym zrozumienie i zapamiętanie przeczytanych treści. Później odbyła się prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie poznali „Słodką historię czekolady" sięgającej pierwszych cywilizacji Ameryki Środkowej. Młodzież dowiedziała się jak powstaje czekolada i jakie jest jej zastosowanie. Na podsumowanie uczniowie rozwiązywali test, który okazał się tylko formalnością, ponieważ dzieciaki mają niesamowitą łatwość zapamiętywania treści.
Po czekoladowej literaturze i czekoladowych konkursach przyszedł czas na słodką niespodziankę - największą atrakcją tego dnia. Dzieci mogły się rozkoszować gorąca czekoladą.

Galeria

Licznik

1208764
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
493
462
2147
1203968
7269
21852
1208764
Your IP: 3.85.245.126
Server Time: 2019-10-17 18:06:55

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook