• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Kreatywne warsztaty literackie z serią „Magiczne drzewo”

1Magiczne Drzewo to bestsellerowa seria, której autorem jest znany reżyser filmowy Andrzej Maleszka. Cykl powieściowy rozpoczyna książka Czerwone Krzesło. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy nad Doliną Warty przechodzi straszliwa burza. Nawałnica powala magiczne drzewo, z którego ludzie wykonują różne przedmioty posiadające niezwykłą moc.


Przygody opisane w książce świetnie nadają się na warsztat teatralny. Stąd pomysł przedstawienia wybranych fragmentów w formie pantomimy. Podczas wspólnej zabawy piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Jaworowie miały okazję nie tyko zapoznać się z literaturą ale również rozwijać wyobraźnię ruchową, wrażliwości i twórcze myślenie. Na początek jednak musiały przygotować swoje ciała, dlatego też na wstępie wykonały ćwiczenia poprawiające sprawność i koordynację ruchową. Warsztaty pantomimy okazały się wielka frajdą dla uczniów przedstawiających i oglądających. Dzieci tak bardzo wczuły się w rolę, że zbyteczne okazały się rekwizyty, bo jaki problem dla młodego twórcy za pomocą ciała zademonstrować samochód czy krzesło.

Galeria

Licznik

1047085
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
261
1251
5998
1013414
34494
19232
1047085
Your IP: 3.80.60.248
Server Time: 2019-02-16 05:57:51

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook