• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Gra fabularna „Na tropie” 2014

1Wydawałoby się, że wiązowska biblioteka to miejsce spokojne i nic nie może tu nikogo zaskoczyć. Tak jednak było do 12 listopada, kiedy to bibliotekarka B. zauważyła, że brakuje bardzo cennej książki „Miasto i Gmina Wiązów. Monografia krajoznawcza".

Teraz już nic nie jest takie same, każdemu bibliotekarka przygląda się podejrzliwie, każdy jest potencjalnym przestępcą. Sytuacja z dnia na dzień stawała się coraz bardziej beznadziejna i tak biblioteka tkwiłaby do dziś w matni, gdyby z pomocą nie przybyliby młodzi detektywi z klasy V b ze szkoły w Wiązowie. To właśnie oni zaczęli podążać tropem złodzieja. Po przesłuchaniu bibliotekarki B. i zebraniu kilku faktów młodzi inspektorzy ruszyli w miasto, aby zebrać informacje od świadków. Byli w sklepie papierniczym i w przedszkolu, ostatecznie jednak trop zaprowadził ich Izby Muzealnej. Tam po wnikliwym dochodzeniu, okazało się, że książka się znalazła. Jednak nie była to kradzież. Pracownica izby przypadkowo wzięła książkę z biblioteki wraz z innymi materiałami promocyjnymi. Detektywi świetnie się spisali, ich przenikliwość i logiczne myślenie doprowadziły do rozwiązania zagadki. Przeszczęśliwa bibliotekarka B. nagrodziła uczniów słodyczami.
Gra fabularna stworzona została na podstawie serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" Martina Widmarka. Po zmaganiach terenowych pani dyrektor biblioteki w ramach „Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała piątoklasistom fragment z ksiązki „ Tajemnica biblioteki".

Galeria

Licznik

1047098
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
274
1251
6011
1013414
34507
19232
1047098
Your IP: 3.80.60.248
Server Time: 2019-02-16 06:09:00

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook