• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Święta z tradycją czyli rodzinne gotowanie 2014

1Zabawy z gotowaniem to nowa rozrywka narodowa. Teraz umiejętność kucharzenia to prawdziwa sztuka, a nie tyko codzienna czynność „kury domowej". Własnoręcznie przygotowaną potrawą naprawdę można zaimponować. Moda na pichcenie dotarła również do biblioteki wiązowskiej, która zorganizowała już kilka spotkań kulinarnych.


W minionym tygodniu w czwartek 11 grudnia odbyło się rodzinne gotowanie, którego motywem przewodnim były tradycje bożonarodzeniowe. Dyrektor biblioteki Barbara Ewa Wyka opowiedziała o tradycjach bożonarodzeniowych, pokazała jak niewielkim nakładem można zaaranżować odświętny stół i zachęciła wszystkich obecnych do wspólnych przygotowań przedświątecznych. W bibliotece od lat zachęcamy do udziału w warsztatach rękodzielniczych to spotkanie było świetną okazją do zaprezentowania naszych pomysłów na dekoracje świąteczne. W rolę przewodnika kulinarnego wcieliła się Pani Zosia Maćkiewicz, która przy pomocy naczyń Tupperware wprowadziła uczestników w świat „pierożkomanii". Zaprezentowała jak szybko i zdrowo można przygotować wigilijny barszcz z uszkami. Tą częścią spotkania najbardziej zainteresowane były mamy, to one próbowały nowych sposobów przyrządzania tradycyjnych dań. Dzieci zaangażowały się w przygotowywanie pierniczków. Zaopatrzone w akcesoria kuchenne wałki i foremki z pasją przystąpiły do działania. O ile wałkowanie sprawiało nieco trudności, tak już wycinanie wywoływało wiele frajdy i w rezultacie powstawały różnokształtne ciasteczka. Po upieczeniu młodzi kucharze mogli oddać się inspiracji twórczej. Dekorowanie pierniczków okazało się pracochłonne, ale i bardzo przyjemne. W trakcie spotkania nie zabrakło głośnego czytania. Pani Zosi w ramach „Cała Polska czyta dzieciom" przeczytała najmłodszym uczestnikom wiersz Ludwika Jerzego Kerna „Szkoda" o świątecznych przygotowaniach do świąt.
Kulinarna edukacja w bibliotece- dlaczego nie? Wiązowska biblioteka wykracza poza standardowe działania. Organizuje zajęcia, w trakcie których można realizować swoje pasje, pogłębiać zainteresowania i podejmować inicjatywy z różnych dziedzin życia.

Galeria

Licznik

0968313
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
447
520
3534
961391
8549
21525
968313
Your IP: 54.221.75.68
Server Time: 2018-11-16 15:57:25

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook