• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

23. Finał WOŚP w Wiązowie 2015

3Biblioteka po raz drugi przyłączyła się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując imprezę w sali widowiskowej. Przygotowano bogatą ofertę dla mieszkańców. Uroczystego przywitania dokonała Pani sekretarz Agnieszka Puzyniak i dyrektor biblioteki Barbara Ewa Wyka, całą imprezę poprowadziła dyrektor ze szkoły w Wawrzyszowie Kamilla Hebda-Litarowicz.

Jako pierwszy zaprezentował się chór Triole z Kuropatnika pod dyrekcja Marty Humelt , przy akompaniamencie Kamila Dyby w repertuarze bożonarodzeniowym. Następnie zaprezentowali się najmłodsi. Maluchy z Przedszkola Miejskiego w Wiązowie pokazały się w inscenizacji zimowo-świątecznej. Po emocjach wokalnych przyszedł czas na ekspresję ruchową. Dzieci i te młodsze, i starsze z sekcji tanecznej prowadzonej przy bibliotece, zawładnęły sceną. Okres bożonarodzeniowy skłaniał występujących do zaprezentowania się w jasełkach. Z tej okazji skorzystały szkoły z Jaworowa i z Wawrzyszowa przedstawiając kolejno „Bóg się rodzi" , „Do Betlejem". W dalszej części swoje talenty zaprezentowały dzieci ze szkoły muzycznej, prezentując się w grze na skrzypcach, pianinie, flecie i gitarze. Zespół Szkół Publicznych z Wiązowa pokazał się w trzech odsłonach, klasa IV a w przedstawieniu „Jest taki dzień", kółko teatralne z gimnazjum w parodii „Zemsta inaczej" oraz laureaci konkursu recytatorskiego w interpretacjach poetyckich. Imprezę charytatywną zakończył koncert Janka Samołyka z zespołem. Między występami pani dyrektor biblioteki przeprowadzała aukcję przedmiotów przekazanych przez sponsorów. Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że kolekcja przeznaczona na aukcję była różnorodna, od przedmiotów praktycznych poprzez wyroby artystyczne. Mieszkańcy gminy Wiązów okazali się ludźmi wielkiego serca łącznie z licytacji i z puszek, zebrano 5.075,49 zł + złoty pierścionek. Ten dar serca na pewno pomoże wielu chorym osobom.

Galeria

Licznik

1046984
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
160
1251
5897
1013414
34393
19232
1046984
Your IP: 3.80.60.248
Server Time: 2019-02-16 05:02:48

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook