• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dokarmianie zwierząt 2014

1Z okazji Dnia Dokarmiania Zwierzyny Leśnej wiązowska biblioteka przygotowała dla dzieci z kl. IIIa ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie zajęcia poświęcone dzikim zwierzętom. Miały one przypominać , że zima to trudny okres dla dzikich zwierząt, ponieważ dostęp do naturalnego pokarmu i wody jest utrudniony.


Na początek jednak tradycyjnie zrealizowany został kolejny etap „Cała Polska czyta dzieciom". I tym razem lektorem była osoba publiczna, radna Miasta i Gminny Wiązów – Sylwia Wiaderek, która nawiązując do tematu zajęć przeczytała dzieciom książkę Mariana Szczęśniaka „Poznajemy wróbelka".
W dalszej części uczniowie dowiedzieli się jak jest zorganizowana stołówka dla leśnej zwierzyny i zasady dotyczące dożywiania. Oczywiście dzieci zostały poinformowane, że nigdy nie można prowadzić dokarmiania na własną rękę, tylko w porozumieniu ze służbami leśnymi. Ta zasada nie dotyczy jednak ptaków, dlatego też dalsze zajęcia skupiły się wokół pierzastych i dziobatych. To dla nich uczniowie konstruowali karmiki, żeby potem móc je pozawieszać na gałązkach.

Galeria

Licznik

1047011
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
187
1251
5924
1013414
34420
19232
1047011
Your IP: 3.80.60.248
Server Time: 2019-02-16 05:08:05

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook