• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Maroko

4Po raz trzeci wiązowska biblioteka zorganizowała spotkanie ze strzelińskim globtroterem Dariuszem Stępniem. Tym razem młodzież gimnazjalna z klas drugich z Zespołu Szkół Publicznych w Wiązowie wysłuchała relacji z podróży do Maroko.


Pan Dariusz i tym razem przykuł uwagę ciekawymi opowiastkami o życiu Berberysów i Marokańczyków. Wspomniał o aromatycznej, bardzo słodkiej herbacie miętowej, o amuletach, o wścibskich małpkach makaku i o tym jaki udział biorą kozy w powstawaniu drogocennego olejku argonowego. Pokazał młodym ludziom Maroko zupełnie od innej strony, nie tej kurortowej jaką znamy z prospektów reklamowych, tylko prawdziwy egzotyczny świat. Pasjonujące opowieści były nie tylko ciekawą lekturą, ale i wspaniałym zbiorem cennych informacji dla planujących bliższe i dalsze podróże.
Spotkanie z podróżnikiem było ciekawym doświadczeniem. Przeniosło gimnazjalistów w odlegle miejsce, a zderzenie z inną kulturą zafascynowało młodzież tak bardzo, że chętnie posłuchaliby opowieści jeszcze dłużej, tym bardziej że pytań bez odpowiedzi pozostało wiele.

Galeria

Licznik

0984620
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
528
395
2950
977714
7539
17317
984620
Your IP: 35.175.182.106
Server Time: 2018-12-13 22:45:03

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook