• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Kot w literaturze 2015

2W literaturze kot dosyć często pojawia się i nic dziwnego, bo jest to milutki bohater wielu książek dla dzieci. Maluchy często sięgają po taką literaturę. Dlatego też wiązowska biblioteka odwiedziła dzieci z grupy Pani Kasi Pater z Miejskiego Przedszkola w Wiązowie, aby promować książki z kotem w roli głównej.

Na początek jednak w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom" Pani Małgorzata Lubecka przeczytała milusińskim jedną z najstarszych, a jednocześnie najbardziej znaną bajkę Stanisława Jachowicza „Pan kotek był chory".
W dalszej części dzieci miały okazje opowiedzieć o swoich kotach. Prawie wszystkie dzieci mają jakiegoś dachowca, bo „wszystkie koty nasze są", nie tylko te domowe, ale również te podwórkowe, gdy tylko słodko zamiauczą i połaszą się do nogi, staja się od razu przyjacielem człowieka.
W części sprawnościowej dzieci podzielono na dwie grupy, aby mogły wykazać się w kotkowych konkurencjach tj. slalom z piłeczkami, kocury polujące na myszy, kotki na spacerze, kocie puzzle. Na koniec wszystkie dzieci za dobrą zabawę poczęstowano słodką niespodzianką.

Galeria

Licznik

0966976
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
107
637
2197
961391
7212
21525
966976
Your IP: 54.92.193.89
Server Time: 2018-11-14 04:55:26

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook