• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dożynki 2015

image1Dnia 29 sierpnia 2015 roku odbyły się w Wiązowie tradycyjne Dożynki Gminne, które rozpoczęły się o godzinie 14:00 uroczystą mszą świętą dziękczynną polową za uzyskane plony podczas tegorocznych żniw. Po niej wszystkich zebranych przywitał burmistrz miasta i gminy Wiązów Jerzy Krochmalny.

W tym roku w rolę starostów Dożynek wcielili się Wioletta Jantoń i Dawid Lejczak, którzy wręczyli burmistrzowi bochen chleba, który podzielił się nim ze wszystkimi mieszkańcami. Po oficjalnym otwarciu Dożynek przyszedł czas na część artystyczną święta plonów. Na scenie mogliśmy zobaczyć występy grupy tanecznej młodzieży z Kowalowa oraz zespół „Skrzydło Ateny". Następnie zebrani byli świadkami koncertu Biesiady Śląskiej, która wykonywała śląskie i biesiadne piosenki. To nie był koniec atrakcji dożynkowych. Zagrały również zespoły The Beatlmen oraz Basta, a po nich odbył się pokaz laserowy. Imprezę zakończyła rytmiczna zabawa taneczna przy dźwiękach zespołu ANGES z Kucharzowic. Czym byłyby dożynki bez prezentacji lokalnych specjałów? Nie zabrakło stołów sołeckich z gminnych wsi na których znajdowały się lokalne produkty, również te jadalne, które można było skosztować. Dla dzieci również nie zabrakło atrakcji. Darmowy zamek dmuchany, przejażdżka bryczką, stoiska z zabawkami sprawiły maluchom wiele radości.
Nie obyło się również bez konkursów. Było ich kilka, jednak najbardziej wyczekiwanym był ten na najładniejszy wieniec. W jury wzięli udział uczestnicy dożynek i to oni zadecydowali o tym, który wieniec wygra. Oto wyniki konkursu:


I miejsce: sołectwo Stary Wiązów
II miejsce: Sołectwo Łojowice
III miejsce: Sołectwo Zborowice


Również Wiązowski Festiwal Zupy pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego cieszył się sporym zainteresowaniem. Wyniki konkursu prezentowały się następująco:


I miejsce: Fundacja Atena- zupa grzybowa
II miejsce: Sołectwo Częstocice- zupa gulaszowa
III miejsce: Sołectwo Wyszonowice- zupa „Sołtysówka"


Tegoroczne dożynki gminne szybko minęły, ale równie szybko powrócą już w przyszłym roku.

Galeria

Licznik

0914446
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
349
945
1294
909018
14125
20265
914446
Your IP: 54.198.96.198
Server Time: 2018-08-20 09:35:14

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook