• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Sprzątanie świata 2015

7Z okazji międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata" wiązowska biblioteka po raz kolejny przeprowadziła akcję zachęcającą dzieci do dbania o własne środowisko.
Edukację ekologiczną najlepiej zacząć od najmłodszych, dlatego też na warsztaty zaproszono dzieci z kl. I c ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie z wychowawczynią Joanną Kopeć.. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat przetwarzania i segregacji śmieci.

Dzieci dowiedziały się co to jest recykling, co robić ze zużytymi bateriami i do których pojemników wrzucać szkło, papier czy plastik. Po krótkiej dyskusji uczniowie poprzez quizy i konkursy uczyli się prawidłowej postawy wobec otaczającego ich środowiska. W drugiej części pierwszoklasiści wyruszyli ulicami miasta, aby tam pozbierać śmieci, których na szczęście nie było zbyt wiele.
Problemem dzisiejszego świata nie są już papierki rzucone na trawnik, ale prawdziwą katastrofą są tysiące kilogramów śmieci codziennie produkowanych w naszych domach. Dlatego tak ważne jest aby pokazywać młodym ludziom jak postępować z własnymi odpadami, aby uchronić się od góry śmieci, która zasypuje świat.

Galeria

Licznik

0968375
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
509
520
3596
961391
8611
21525
968375
Your IP: 54.221.75.68
Server Time: 2018-11-16 16:49:21

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook