• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Jan Paweł II w pamięci...

image1Bieżący rok jest decyzją Sejmu ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II , w 2015r. przypada 95. rocznica urodzin, 10. rocznica śmierci i 1. rocznica kanonizacji Polaka papieża. Z tej okazji z inicjatywy wikarego Kościoła Parafialnego pw. św. Mikołaja w Wiązowie ks. Kamila Kasztelana, zorganizowano wystawę „Jan Paweł II w pamięci mieszkańców ziemi wiązowskiej” w Izbie Muzealnej Urzędu Miasta i Gminy Wiązów.

Jak tytuł wskazuje jest to ekspozycja, na której kształt mieli wpływ mieszkańcy, bo to właśnie ich pamiątki związane z życiem, pielgrzymkami i spotkaniami z Janem Pawłem II, wzbogaciły wystawę. Uroczystego otwarcia dokonano dn. 20 października mszą św. w miejskim kościele pod przewodnictwem dziekana ks. Adama Skalniaka. Po Eucharystii wiązowska młodzież pod opieką nauczycielki Edwardy Derkowskiej, montażem słowno-muzycznym „Żywa pamięć o Tobie jest w nas” wprowadziła mieszkańców w refleksyjny nastrój. Młodzi artyści przybliżyli spuściznę literacką Jana Pawła II interpretując jego poezję, listy i adhortacje.

Dalsza część obchodów odbyła się w Izbie Muzealnej, gdzie słowo wstępne wygłosił burmistrz Wiązowa Jerzy Krochmalny oraz ks. Kamil Kasztelan. Między wystąpieniami, publiczność miała okazję wysłuchać nostalgicznych pieśni oratoryjnych w wykonaniu Anny Sacały z zespołu wokalno-muzycznego „Anges”. Po krótkich wstępach mieszkańcy z zaciekawieniem przyglądali się ekspozycjom. Jan Paweł II wywarł wielki wpływ na życie wielu ludzi, dlatego też pamiątki z prywatnych kolekcji, absorbowały uwagę oglądających. Wystawa stała się więc również wyrazem wdzięczności społeczności wiązowskiej za wybitną osobowość Jana Pawła II.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku do 30 listopada w godzinach pracy urzędu 07.30- 15.30.

Galeria

Licznik

0966942
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
73
637
2163
961391
7178
21525
966942
Your IP: 54.92.193.89
Server Time: 2018-11-14 04:28:34

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook