• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Warsztaty integracyjne kl. I a gimnazjum

image2Integrowanie klasy to bardzo ważny element w procesie wychowawczym. Zwłaszcza jeśli chodzi o gimnazjalistów, którzy z jednej strony zmieniają środowisko szkolne, a z drugiej strony w tym wieku zdobycie odpowiedniej pozycji w klasie jest bardzo ważne. Dlatego też gminna biblioteka, aby wspomóc proces zespolenia klasy, zorganizowała na swoim terenie warsztaty integracyjne dla pierwszoklasistów z gimnazjum.


Już pierwsza zaproponowana zabawa miała na celu bliższe poznanie się uczniów, na pytanie prowadzącego np. czy lubisz j. angielski?, czy masz starsze rodzeństwo?, uczestnicy w odpowiedzi zmieniali miejsca lub pozostawali na tym samym. Kolejne zabawy z przekazywanie piłeczki i krótkimi dokończeniami zdań np. co lubią, czego nie lubią, o czym marzą, sprawił trochę trudności młodzież, która nie lubi się dzielić swoimi marzeniami. Łatwiej mówić im o tym co im się nie podoba, niż o tym co lubią.
W trakcie zabawy integracyjnej uczniowie mieli okazję sprawdzić jak dobrze się znają. Zgadywanka nie sprawiła im wiele trudności, gimnazjaliści rzeczywiście wiedzą na swój temat prawie wszystko. Najwięcej emocji wywołało ostanie zadanie, w którym młodzież musiała napisać co podoba im się, albo za co lubią swojego kolegę, koleżankę. Opinie jakie otrzymali od swoich towarzysz szkolnych były bardzo miłe, niektórzy nie spodziewali się, że są tak dobrze postrzegani są przez innych. Młodzież zadeklarowała, że zapisane karteczki zostawią sobie na pamiątkę.

Galeria

Licznik

1047973
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
483
666
6886
1013414
35382
19232
1047973
Your IP: 54.173.237.152
Server Time: 2019-02-17 12:07:52

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook