• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Warsztaty integracyjne kl. I a gimnazjum

image2Integrowanie klasy to bardzo ważny element w procesie wychowawczym. Zwłaszcza jeśli chodzi o gimnazjalistów, którzy z jednej strony zmieniają środowisko szkolne, a z drugiej strony w tym wieku zdobycie odpowiedniej pozycji w klasie jest bardzo ważne. Dlatego też gminna biblioteka, aby wspomóc proces zespolenia klasy, zorganizowała na swoim terenie warsztaty integracyjne dla pierwszoklasistów z gimnazjum.


Już pierwsza zaproponowana zabawa miała na celu bliższe poznanie się uczniów, na pytanie prowadzącego np. czy lubisz j. angielski?, czy masz starsze rodzeństwo?, uczestnicy w odpowiedzi zmieniali miejsca lub pozostawali na tym samym. Kolejne zabawy z przekazywanie piłeczki i krótkimi dokończeniami zdań np. co lubią, czego nie lubią, o czym marzą, sprawił trochę trudności młodzież, która nie lubi się dzielić swoimi marzeniami. Łatwiej mówić im o tym co im się nie podoba, niż o tym co lubią.
W trakcie zabawy integracyjnej uczniowie mieli okazję sprawdzić jak dobrze się znają. Zgadywanka nie sprawiła im wiele trudności, gimnazjaliści rzeczywiście wiedzą na swój temat prawie wszystko. Najwięcej emocji wywołało ostanie zadanie, w którym młodzież musiała napisać co podoba im się, albo za co lubią swojego kolegę, koleżankę. Opinie jakie otrzymali od swoich towarzysz szkolnych były bardzo miłe, niektórzy nie spodziewali się, że są tak dobrze postrzegani są przez innych. Młodzież zadeklarowała, że zapisane karteczki zostawią sobie na pamiątkę.

Galeria

Licznik

0791972
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
205
225
4529
783621
16338
19449
791972
Your IP: 54.227.17.101
Server Time: 2018-02-25 05:23:25

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook