• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Pola Nadziei i otwarcie projektu „Wyprawa do Głębi Biblioteki”

image6W niedzielę, 24 kwietnia, czekało na mieszkańców moc atrakcji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie. Po raz kolejny ruszył finał kampanii „Pola Nadziei". Tym razem akcja charytatywna przebiegała w ramach otwarcia projektu „Wyprawa do Głębi Biblioteki", do którego biblioteka przystąpiła wraz z Fundacją Atena w ramach programu Ministra Kultury I Dziedzictwa Narodowego – Promocja literatury i czytelnictwa. Partnerstwo publiczno-społeczne.


Po krótkim wstępie i przywitaniu gości przez dyrektor biblioteki Magdalenę Krupę i prezesa Stowarzyszenia Hospicjum Domowego – Nadzieja Wandę Łużną, odbyła się projekcja krótkiego filmu promującego działalność biblioteki. Później scenę zawładnęły dzieci i młodzież, bo to głównie oni prezentowali swoje talenty artystyczne. I tak wystąpiły dzieci Przedszkola Miejskiego w Wiązowie, uczniowie szkół z Jaworowa, Wawrzyszowa, Wiązowa, ze Szkoły Muzycznej w Witowicach, sekcje taneczne i teatralne działające przy bibliotece. Na koniec zaprezentował się Teatr Tańca „Tuloka" i chór „Skrzydła Ateny". W niedzielę można było się również przyjrzeć w jaki sposób funkcjonuje wiązowska biblioteka i jaka ofertę kulturalną proponuje użytkownikom. W wyznaczonych godzinach odbywały się pokazowe zajęcia z eko-wyplotów, warsztaty ceramiczne i plastyczne. Na wszystkich chętnych czekał Quest, czyli zabawa polegająca na przemieszczaniu się po budynku biblioteki zgodnie z instrukcją w formie rymowanki w celu wyszukiwania wskazówek, które pomogą odgadnąć hasło.
Impreza miała przede wszystkim szlachetny wydźwięk, dlatego też nie zabrakło wolontariuszy kwestujących na rzecz podopiecznych strzelińskiego stowarzyszenia. Dochód z kawiarenki z domowymi wypiekami przeznaczony był również na potrzeby hospicjum. Tym razem udało się zebrać ok. 4310 zł. Dziękujemy wszystkim darczyńca za dar serca.

Galeria

Licznik

1071786
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
163
344
6569
1059954
17260
41935
1071786
Your IP: 54.236.246.85
Server Time: 2019-03-24 11:17:02

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook