• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Tydzień Bibliotek 2016

image1Maj, to bardzo ważny miesiąc w życiu bibliotek, obchodzony jest wówczas Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Celem akcji jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Wiązowie święto bibliotek zbiegło się z projektem „Wyprawa do Głębi Biblioteki" w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Partnerstwo publiczno-społeczne, realizowane we współpracy z Fundacja Atena.
Dlatego też wiązowska biblioteka przygotowała na ten czas wiele atrakcji. Tradycyjnie już zorganizowała „wielkie czytanie" na rynku w dzień targowy. Za sprawą klasyków dziecięcej literatury i barwnej scenografii, mieszkańcy gminy Wiązów mogli przenieść się w bezkresną krainę bajek. Głośne czytanie zainicjowały sekretarz UMiG Agnieszka Puzyniak oraz prezes Fundacji Atena – Ewa Mielczarek. Następnie do rozsyłania „żywego słowa" dyrektor biblioteki Magdalena Krupa zaprosiła uczniów z kl. VI a, których przygotowała wychowawczyni Grażyna Budna. Do akcji włączyły się również przedszkolaki „Motyle", „Kubusie" i „Pszczółki" przygotowane przez nauczycieli Anne Głodek, Łukasza Stopę, Jolantę Pater-Kotylę i Katarzynę Grzybek-Pater. Maluchy zaprezentowały się w wesołych piosenkach oraz we wspólnym czytaniu wielkoformatowej książki.

Galeria

Licznik

1071752
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
129
344
6535
1059954
17226
41935
1071752
Your IP: 54.236.246.85
Server Time: 2019-03-24 10:46:45

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook