• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Sprzątanie świata 2016

image1Z okazji międzynarodowej kampanii „Sprzątanie Świata" wiązowska biblioteka po raz kolejny przeprowadziła akcję zachęcającą dzieci do dbania o własne środowisko.

Tegoroczna akcja (16-18 września) odbywa się pod hasłem „Podaj dalej... Drugie życie odpadów". „Jej przesłanie to poszanowanie zasobów, unikanie tworzenia odpadów i szacunek do wytworzonych przedmiotów, a także uświadamianie Polakom ich codziennego wpływu na środowisko".
Edukację ekologiczną najlepiej zacząć od najmłodszych, dlatego też na warsztaty zaproszono dzieci z kl. II a ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie z wychowawczynią Teresą Mruklik. Spotkanie rozpoczęło się pogadanką przeprowadzoną przez Magdalenę Olszówkę – inspektora ds. ochrony środowiska na temat przetwarzania i segregacji śmieci. Dzieci dowiedziały się co to jest recykling, co robić ze zużytymi bateriami i do których pojemników wrzucać szkło, papier czy plastik. Po krótkiej dyskusji uczniowie poprzez quizy i konkursy uczyli się prawidłowej postawy wobec otaczającego ich środowiska. Nie obeszło się również bez głośnego czytania, dlatego też Pani Magdalena również wcieliła się w rolę lektora, włączając się w comiesięczną akcję „Cała Polska czyta dzieciom", czytając drugoklasistom opowiadania Doroty Gellner „Roztrzepana sprzątaczka", nawiązujące do dbania o czystość mieszkania. Na koniec ekologicznego spotkania dzieci wyruszyły ulicami miasta, aby tam pozbierać śmieci i tym samym wpisać się symbolicznie w akcje „Sprzątanie świata"

Galeria

Licznik

1173330
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
578
601
7143
1162727
16313
18312
1173330
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-24 12:41:55

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook