• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Konkurs czytelniczy dla trzecioklasistów

image4W październiku 2016 gminna biblioteka ogłosiła konkurs dla trzech klas trzecich ze Szkoły Podstawowej w Wiązowie, który polegał na przeczytaniu jak największej ilości książek w ciągu ośmiu miesięcy.

Do wyboru dzieci miały 84 pozycji z 10 serii wydawniczych: „Przygody wiedźmy Jagodzi", „Już czytam", „Indianin Nitou", „Zwierzęta Oli", „Horseland", „Tupcio Chrupcio", „Pirat Patch", „Stajnia pod podkową", „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai", „Basia". Do maja 69 uczniów przeczytało 573 książki, co dało niezły wynik średni czyli 8,3 książki na osobę. Celem konkursu była promocja książki i popularyzacja czytelnicza wśród najmłodszych, którzy opanowali już technikę samodzielnego czytania. Plan został zrealizowany, wielu uczniów wyrobiło w sobie nawyk regularnego czytania, poprawiło słownictwo oraz umiejętności językowe. I tu zadowoleni byli z akcji przed wszystkim rodzice, którzy zauważyli pozytywne zmiany u swoich dzieci.
W maju na podsumowanie konkursu został zorganizowany turniej międzyklasowy w bibliotece, w którym dzieci mogły się wykazać znajomością treści przeczytanych książek. Trzecioklasiści mieli okazję również skonfrontować wrażenia po przeczytaniu tych samych serii, które z nich najchętniej czytali i co ciekawego utkwiło w ich pamięci. Uczniowie w trakcie kilkumiesięcznej przygody z książką, sporządzali zapiski i ilustracje w specjalnie założonym na tę okazję zeszytach. Wszystkie te działania jak: czytanie, prowadzone zeszyty oraz konkurs międzyklasowy na podsumowanie projektu, zostały docenione i uhonorowane nagrodami. Nie było przegranych, a największymi zwycięzcami będą ci, którzy przygodę z książką nie zakończą wraz z zamknięciem konkursu.

Licznik

0770553
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
490
741
1231
764517
14368
18683
770553
Your IP: 54.234.65.78
Server Time: 2018-01-22 08:35:01

Partnerzy

Biblioteka bierze udział w programie Akademia Orange dla bilbiotek

orange

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

Europejski fundusz 1a

Europejski fundusz rolny may

Urząd Miasta i Gminy Wiązów

wiazow 1

Cała Polska Czyta Dzieciom

cpcd2

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  

Ministerstwo Kultury

Facebook