• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Podwieczorek u Szalonego Kapelusznika 2017

image1W poniedziałkowe popołudnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego inspirowanego książką „Alicja w Krainie Czarów". Komisja w składzie: Elżbieta Janczak-Walaszek, Krzysztof Walaszek, Dorota Jarosz-Franczak, Grażyna Maćkiewicz wyłoniła 49 laureatów w pięciu kategoriach wiekowych.

Wszyscy zwycięscy otrzymali z rąk burmistrza i dyrektor biblioteki dyplomy oraz ceramiczne króliki. Nagrodzone prace zawisły w "galerii na schodach" i można je podziwiać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.
Impreza rozpoczęła się w Sali widowiskowej. Przed uhonorowaniem laureatów konkursu, dziecięca grupa teatralna skrzyknięta zresztą na tę okazję, zaprezentowała krótki spektakl nawiązujący do „podwieczorku u Szalonego Kapelusznika". W przedstawieniu wykorzystano film nakręcony wcześniej przez tych samych artystów w bibliotece dziecięcej aby później móc go kontynuować w akcji na żywo przed publicznością.
W dalszej części zaproszeni goście mieli okazje obejrzeć wyremontowaną bibliotekę dziecięco-młodzieżową. Co prawda nie było jeszcze oficjalnego otwarcia biblioteki ale ze względu na troskę o czytelników uruchomione zostało wypożyczanie na zewnątrz.
Na uczestników czekały jeszcze dwie niespodzianki. Pierwszą z nich był magiczny podwieczorek inspirowany słynną herbatką u Kapelusznika. W saloniku twórczym przygotowano ekspozycję stołu w stylu wiktoriańskim zgodnie z kontekstem historycznym powieści. Epokową porcelanową zastawę, imbryki, patery, piętrzące się nierówno filiżanki porósł mech i sprawił, że zwiedzający przenieśli się w odległe czasy. W dekoracjach i aranżacji stołu znalazły się zegary, klucze i szachy. Nie zabrakło również charakterystycznych dla Alicji etykiet z napisem „Eat Mi" i „Drink Mi". Po uczcie zmysłów przyszedł czas na prawdziwy podwieczorek. W Sali pod kasztanem przygotowano w tej samej stylistyce stół ze wspaniałościami.

Galeria

Licznik

1173258
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
506
601
7071
1162727
16241
18312
1173258
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-24 11:39:25

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook