• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dożynki Gminne 2017

image1Tradycyjnie dożynki rozpoczęła uroczysta Msza św., której tym razem przewodniczył bs. Jacek Kiciński.

Starostowie dożynek Magdalena Lejczak i Tomasz Kłodziński w czasie ofiarowania przekazali chleb na ręce burmistrza, który podziękował i zapewnił, że będzie go dzielił sprawiedliwie, później biskup, burmistrz, starosta powiatu i starostowie dożynek symbolicznie przełamali się chlebem z uczestnikami.
Tradycyjnie sołectwa gminne przygotowały prezentacje swoich miejscowości, pod namiotami wyeksponowane były stoiska z ozdobami ręcznymi i produktami spożywczymi. Stoły pełne pachnącego pieczywa zaprezentowały piekarnie z gminy. W tym roku nie zbrakł konkursów i tak odbył się kolejny piąty już festiwal zupy oraz konkurs na najładniejszy wieniec.
Część artystyczną prowadziła dyrektor biblioteki Magdalena Krupa oraz nauczycielka z Wawrzyszowa Kamilla Hebda-Litarowicz. Na scenie jako pierwszy zaprezentował się zespół „Skrzydła Ateny", zaśpiewali kilka swoich najlepszych piosenek, po czym zabrali się do Narodowego Czytania „Wesela" Stanisław Wyspiańskiego. W dalszej części można było wysłuchać zespołu ludowego z Jaszkotli „Jaszkotlanki" oraz podziwiać gorące rytmy flamenco w wykonaniu zespołu tanecznego „Lasdies". Gwiazdą wieczoru był zespół disco polo „Casandra", po którym zabawę taneczną poprowadził zespół lokalny „Anges" z Kucharzowic.

Galeria

Licznik

1173233
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
481
601
7046
1162727
16216
18312
1173233
Your IP: 34.238.194.166
Server Time: 2019-08-24 11:23:55

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook