• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg

Katalog

Przeglądaj zasoby biblioteki                                                                                                                                                                               Przejdź do katalogu

Harmonogram

Tutaj znajdziesz plan naszych działań

sprawdź harmonogram...

Galeria

Zobacz zdjęcia z organizowanych przez nas imprez

przejdź do galerii...

Facebook

Dożynki 2018

1Tegoroczne Dożynki Gminne odbyły się 1 września na Stadionie Sortowym w Wiązowie. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 15.00 dziękczynną polową Mszą Św., którą celebrował Ks. Andrzej Jackowski wraz z księżmi z poszczególnych parafii z gminy.

Podczas uroczystej Mszy Św. Starostowie Dożynek Gminnych Pani Mariola Prymak z Kurowa i Pan Wiesław Chwistek z Bryłowa przekazali na ręce burmistrza Jerzego Krochmalnego tradycyjny bochenek chleba, którym w dalszej części uroczystości wspólnie podzielili się ze wszystkimi uczestnikami Dożynek.
Po występie orkiestry dętej pan burmistrz, w obecności dyrektor biblioteki Magdaleny Krupy powitał zaproszonych gości oraz wszystkich mieszkańców i zaprosił do wspólnej zabawy.
Publiczność zgromadzoną przed sceną rozgrzały zespoły disco polo: Boys, Top Girls, Jorrgus oraz rodzimy zespół Skrzydła Ateny.
Podczas uroczystości odbyły się konkursy:
na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Sołectw Gminnych, w którym udział wzięło 14 wieńców. Pierwsze miejsce zdobył wieniec ze Starego Wiązowa, drugie wieniec z Bryłowa, trzecie z Łojowic. Nagrodę publiczności zdobył wieniec z Łojowic.
Oraz odbył się już szósty Festiwal Zupy. Komisja w składzie Bartłomiej Korpowski kucharz z Restauracji Spiż z Wrocławia, starostowie dożynek, ksiądz dziekan Adam Skalniak oraz strażak z OSP w Wiązowie Michała Pąklak skosztowała 21 zup aby w ostateczności wyłonić zwycięzców. Królową zup został krem z dyni i z pomidorów przygotowana przez sołectwo z Częstocice, drugie miejsce zdobyła paprykowa z kluseczkami z kaszy mannej przygotowana przez klub sportowy Logan Witowice, trzecie zupa Gulaszowa z sołectwa Wyszonowice.
Obchody dożynkowe uświetniły kolorowe stoiska z przetworami, wypiekami i twórczością ludową przygotowane przez sołectwa gminne oraz stoły z chlebami i wypiekami przygotowanymi przez lokalnych piekarzy.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci: zamek dmuchany, przejażdżki bryczką, stoiska z zabawkami sprawiły maluchom wiele radości.
Sobotniemu świętu plonów w Wiązowie towarzyszyła kiepska pogoda. Padający niemal cały dzień deszcz nie popsuł jednak dobrego nastroju rolnikom i gościom z całej gminy i okolic, którzy bardzo licznie przybyli na tegoroczne dożynki i dobrze się na nich bawili. Dożynki co prawda szybko minęły, ale równie prędko powrócą... i to już za rok.

Licznik

1208552
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W ostatnim tygodniu
W tym miesiącu
Ostatni miesiąc
Wszystkie dni
281
462
1935
1203968
7057
21852
1208552
Your IP: 3.227.233.78
Server Time: 2019-10-17 15:07:36

Partnerzy

Nasze blogi

profilowe

Wiązowskie pisanie

Powiększamy zasięg

 

Biblioteka Narodowa

Biblioteka Narodowa

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Narodowy Program

  Logo MKiDN RP

insytut ksiazki

 

Facebook